Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”
ul. Kazimierza Wielkiego 18/3
30-074 Kraków

Sekretariat: 12 423-22-57
Redakcja: 12 421-75-49
Prenumerata: 12 422-74-18

Betlejem w Krakowie

Największe spotkanie opłatkowe na świecie!

Betlejem w Krakowie 

27 stycznia (piątek), godz. 19:00

Tauron Arena

Bilety dostępne na www.bilety24.pl  oraz w kasie Areny na 2 godz. przed koncertem

Betlejem w Polsce

Podczas koncertu Betlejem w Krakowie odbędzie się największe spotkanie opłatkowe na świecie! Krakowianom złoży życzenia także Kardynał Stanisław Dziwisz, dla którego 27 stycznia będzie ostatnim dniem pełnienia funkcji Metropolity Krakowskiego.
W Tauron Arenie spotkamy się na ponad 2,5-godzinnym koncercie, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Zostaną one wykonane w nowych i oryginalnych aranżacjach. Dla krakowskiej publiczności zaśpiewają na scenie 360 stopni największe gwiazdy estrady i osobowości muzyczne, m. in. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. Przy wejściu na koncert każdy widz otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. Publiczność zostanie także zaproszona do wspólnego śpiewania kolęd.
Betlejem w Krakowie jest częścią trasy koncertowej pt. Betlejem w Polsce, która odbywa się w 12 polskich miastach. Wszędzie hale są pełne. Koncert wywołuje entuzjazm i dużo dobrych emocji. Wśród publiczności zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, duchowni i świeccy; co szczególnie cieszy – mnóstwo dzieci, które wyjątkowo radośnie uczestniczą w koncertach, śpiewając i tańcząc na widowni. Publiczność reaguje wręcz euforycznie na oryginalne, często zaskakujące interpretacje kolęd, jak np. Nie było miejsca dla Ciebie w wykonaniu Natalii Niemen. Bardzo różnorodne aranżacje i interpretacje pieśni bożonarodzeniowych, także afrykańskie i latynoskie rytmy, sprawiają, że widzowie wielokrotnie podrywają się do… tańca. Atmosfera wspólnego, radosnego świętowania sięga zenitu podczas składania sobie życzeń noworocznych przez uczestników koncertów. Tłum widzów kołysze się już na dobre podczas wspólnego z artystami kolędowania. Pomimo prawie 2,5 -godzinnej dawki muzyki publiczność prosi o bisy, a hale koncertowe pustoszeją bardzo powoli. Katowicki Spodek, gdyńską Arenę czy Atlas Arene w Łodzi widzowie opuszczali w bardzo radosnych nastrojach; z całą pewnością nie tylko w poczuciu świetnie spędzonego czasu, ale również w bliskości z innymi uczestnikami koncertu, a także z artystami.

Trasie koncertowej towarzyszy akcja społeczna “Głodnych nakarmić”. Dochód z koncertów zostanie przeznaczony na wsparcie osób niedożywionych.

Jeśli uczestniczysz w koncercie, to już pomagasz!

Wspieraj akcję, także wysyłając  sms o treści „Betlejem” pod nr 72052

Patronat honorowy:
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda
Patronat:
Konferencja Episkopatu Polski
Kardynał Stanisława Dziwisza, Metropolita Krakowski
Patronat medialny:
Telewizja Polska, Program Pierwszy Polskiego Radia